Bezpečne na interneteMilí rodičia, touto cestou Vás žiadame, aby ste dozreli na Vaše deti, oboznámili ich s nebezpečenstvom surfovania na internete. V tomto čase deti kvôli pandemickej situácii veľmi veľa času strávia na internete. Polícia zaznamenáva čím viac prípadov, kedy cudzí ľudia využijú dôverčivosť detí, vylákajú od nich osobné údaje, vyhrážajú sa, alebo žiadajú o osobné stretnutie ....

Milé deti! Ako sa bezpečne správať keď surfujete na internete!!!

Najdôležitejšie je, aby ste:

Darujte 2%Milí rodičia,
aj v tomto zdaňovacom období sa Základná škola Mateja Bela uchádza o Vašu podporu vo forme 2% z dane. O využití 2% rozhodujú triedni dôverníci v Rade rodičov.

Radi by sme aj v tomto roku získali finančné prostriedky, ktoré budú účelne využité na:

Ambrozia"Hodnota človeka nie je v tom, čo urobil pre seba, ale pre iných."

(Albert Einstein)

Najkrajšie sviatky roka sú už za nami.

Každý túžil stráviť Vianoce v kruhu najbližších, v pokoji a pohode.

Deti sa určite tešili na darčeky a voľné chvíle, no čím sme starší, tak je našou najväčšou túžbou tráviť čas s blízkymi.

Olympiáda v anglickom jazykuKoncom novembra a začiatkom decembra sa v našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Tentokrát trochu netradične vo dvoch termínoch vzhľadom na pandemické opatrenia. Zaznamenali sme však enormný počet záujemcov, čo nás veľmi teší. Svedčí to o tom, že angličtina sa teší stále väšej popularite v radoch našich žiakov. Takmer 70 detí súťažilo v troch kategóriách. V písomnej časti mali vypracovať zadania k počúvaniu a čítaniu textu s porozumením + gramatické úlohy. V ústnej časti museli vymyslieť príbeh k vybranému obrázku (picture story) a tiež konverzovať s učiteľom ANJ na vopred neznámu tému (roleplay).

Deň jablka

21 október sa už tradične na našej škole niesol v znamení osláv Dňa jabĺk. Niet sa čomu diviť, veď práve jablko je najobľúbenejším ovocím Slovákov a nájdeme ho u nás  takmer v každej záhrade. Obsahuje celý rad minerálnych látok, ako je draslík, vápnik, horčík či vitamínov, predovšetkým provitamín A, vitamín C a E. Jeho konzumácia chráni mozog, no je aj výbornou pochúťkou pre naše ďasná.

Žiaci l.stupňa sa pod vedením pani učiteľky Kallovej podieľali na výzdobe vestibulu. Vyrástla tam nádherná jabloň posiata papierovými jabĺčkami. Druhý stupeň sa už tradične postaral o výzdobu našej jedálne.

január 2022