TehličkaMať v núdzovej situácii srdcia otvorené pre tých, čo sú ešte núdznejší, je postoj, ktorý stojí za vyzdvihnutie. Naša škola sa opäť zapojila do zbierky Tehlička na pomoc rozvojovým krajinám. Tento rok sme našimi malými príspevkami pomáhali premiestniť budovu školy, ktorej hrozí zrútenie kvôli rozvodnenej rieke, na bezpečnejšie miesto. Konkrétne v utečeneckom tábore Kakuma v Keni v Afrike. Hoci sami sme teraz v nepríjemnej pandemickej situácii, žiaci našej školy svojou veľkodušnosťou chceli pomôcť k lepšiemu životu svojich rovesníkov na inom konci sveta. Zbierka prebiehala v marci a v októbri a spolu sme vyzbierali  354,55 €. Celkovo sa na Slovensku  vyzbieralo 66 749 €. Viac informácií na www.tehlicka.sk.

• tehlicka

Deň jablka

Podstatná myšlienka tohto dňa spočíva v tom, aby človek nikdy nezabudol, že jablko predstavuje symbol fyzickej, kultúrnej i genetickej pestrosti. A tak, ako už našou tradíciou býva, aj v tomto školskom roku sme si nezabudli pripomenúť tento významný deň. Hodiny etickej výchovy sme si tak spríjemnili rozhovormi a aktivitami o tomto zdraviu prospešnom ovocí a prostredníctvom školskej relácie sme zase získali niekoľko užitočných informácii.

Príchod do školySpresňujúce informácie k otvoreniu školského roka 2. septembra 2020 – príchod a odchod žiakov do/z budovy školy:

1. ročník – žiaci prichádzajú aj odchádzajú malou bránou medzi barakmi na Dunajskej ulici (viď nákres)
2. ročník - žiaci prichádzajú aj odchádzajú bránou zo Školskej ulice (viď nákres)
3. a 4. ročník – žiaci prichádzajú aj odchádzajú veľkou bránou na Dunajskej ulici (pri zápasníckej hale, viď nákres)

opäť sa po lete otvárajú brány našej školy, preto si Vás dovolím informovať o organizácii prvého školského dňa.
- Školský rok otvárame dňa 2. septembra 2020 (streda),
- Všetci žiaci 2. stupňa MUSIA MAŤ RÚŠKO!
- Rodič je pri nástupe dieťaťa do školy povinný odovzdať dotazník a potvrdenie o bezinfekčnosti žiaka, je možné ich vyplniť aj elektronicky (Edupage).
- škola bude otvorená od 7:30 hod., žiaci teda môžu prichádzať v čase 7:30 – 8:45 hod. Prosíme, aby sa nezdržiavali a nekoncentrovali pred školou, ale išli rovno do svojich tried.
- Všetky vchody do školy budú otvorené, bude pripravená dezinfekcia.
- Rodičia do budovy a areálu školy nesmú vstupovať, okrem rodiča prváka.
- Otvorenie školského roka bude trvať od 9:00 do 9:45 hod.

Vážení rodičia našich nových stravníkov,

radi by sme vám dali do pozornosti, že svoje dieťa môžete prihlásiť do školskej jedálne už od 24.08.2020 v čase od 8,00 – 13.00.

Aby vaše prihlasovanie prebehlo bez zbytočných prieťahov, pripravte si prosím vyplnený zápisný lístok a súhlas so spracovaním osobných údajov, prineste si so sebou 5.-€ na zakúpenie bezkontaktného čipu, ktorým si vaše dieťa bude preberať obedy.

Zápisný lístok Word dokument Stiahnuť (17 KB) Pdf dokument Stiahnuť (443 KB)
Súhlas so spracovaním osobných údajov   Pdf dokument Stiahnuť (212 KB)

november 2020