Opäť do školyDovoľte nám, aby sme vás informovali ohľadom začiatku školského roka:

Školy budú fungovať bez zásadných obmedzení, žiaci zasadnú do lavíc bez nutnosti nosenia rúšok.

Podmienka nástupu žiaka do školy:

Zákonný zástupca žiaka odovzdá Písomné vyhlásenie zákonného zástupcu o bezpríznakovosti dieťaťa pri prvom nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich dní (vrátane víkendov) – zákonný zástupca žiaka podáva cez aplikáciu Edupage.

Novým žiakom rozdáme vyhlásenie pred vstupom do budovy.

TáborZákladná škola Mateja Bela Šamorín má za sebou ďalší ročník denného letného tábora, ktorý sa uskutočnil v dňoch 11. – 15. júla 2022. Tejto vydarenej akcie sa zúčastnilo vyše 130 detí a 13 pedagógov.

Program bol veľmi pestrý a nabitý. Každý deň boli športové aktivity, túry, kreatívne a tvorivé činnosti. Veľkým lákadlom tento rok bol skákací hrad (Dino, s dvomi dráhami na šmýkanie), ktorý si deti mohli užiť jeden a pol dňa a aj penová párty (minuli sa až tri sudy peny). Deti však veľmi oslovili aj prednášky Slovenského červeného kríža, pod vedením pána Fördösa, ukážky a prednášky hasičov z Dobrovoľného hasičského zboru Šamorín, pod vedením pána riaditeľa Fehéra.

TescoMladší žiaci sa na Základnej škole Mateja Bela môžu pochváliť zábavno-edukačným projektom s názvom Rýmy, hudobné príbehy a iné dobrodružstvá. Donorom finančných prostriedkov v hodnote 1300 eur bol Nadačný fond Tesco v rámci 10. edície programu Vy rozhodujete, my pomáhame.

Majster SlovenskaKat. U15:

Chlapci po celý turnaj ukazovali na ihrisku vysoku technickú pripravenosť. Ku každému jednému zápasu pristúpili maximálne zodpovedne a koncetrovane, čoho zaslúženým výsledkom bol postup do finále, kde sa stretli so ZŠ Tulipánovou z Nitry. Aj napriek tomu, že súper bol kvalitný, naši chlapci nepoľavili vo výkone, o to ešte viac boli namotivovaní. Turnaj zvládli vyhrať bez jedinej prehry a stali sa tak Majstrami Slovenska v malom futbale (kategórie U15).

Richard Čintala, tréner športovej triedy ZŠ Mateja Bela

Dlaň dokoránTento rok sa naša škola rozhodla zapojiť do celoslovenskej výzvy "Dlaň dokorán". Jej heslom je:  ,,Jedno je dobre rozprávať, iné dobro robiť." A tak sme sa rozhodli nájsť v sebe kúštiček dobra a preniesť ho na papierovú dlaň, aby sa myšlienka konania dobrých skutkov mohla šíriť po celej škole, a tak inšpirovať aj ostatných. Nakoniec sa do výzvy zapojilo 915 žiakov prvého aj druhého stupňa a podarilo sa vytvoriť reťaz dlhú 120 metrov. Deti nadšene rozprávali o pomoci druhým, my dospelí sme si potvrdili, že v nich dobro stále je a pevne veríme, že sa táto alebo podobná akcia ešte zopakuje.

október 2022