Aktívny obrázok V jedno marcové ráno žiaci vchádzali do budovy školy a nestačili sa čudovať! Na parkovisku bol zaparkovaný originálny londýnsky taxík s britskou poznávacou značkou a britskou vlajkou na streche. Prišiel nás totiž navštíviť pán Pete Miller, Angličan žijúci na Slovensku. Jeden chlapec pri pohľade na taxík poznamenal: ,,Doteraz sme my chodili do Anglicka, teraz Anglicko prišlo k nám!". Pán Miller prijal naše pozvanie a ako sľúbil, "odučil" šesť vyučovacích hodín anglického jazyka. Boli to však výnimočné hodiny, presne také, akým je aj pán Miller.

Hoci je už na dôchodku, nedá sa povedať, že by v svojich aktivitách poľavil. Tento bývalý učiteľ histórie a geografie je šéfredaktorom školského časopisu "Hello" a členom komisie na Olympiáde anglického jazyka za Bratislavský kraj. Učil aj v slovenských školách, tie ho naďalej pozývajú na hodiny anglického jazyka. Pravidelne navštevuje gymnáziá, ale aj staršie ročníky v základných školách. Predsa je to iné, keď sa študentom prihovorí "native speaker". Ako poznamenali niektoré naše žiačky, "počúvali by jeho výrazný, melodický hlas od rána do večera". Pán Miller oboznámil starších žiakov s troškou histórie Británie a ako správny patriot, zameral sa na dejiny Anglicka. Pri výklade použil britskú vlajku Union Jack a vlajku Anglicka. Potešil nás záujem žiakov, ich disciplinovanosť a schopnosť porozumieť, bolo zrejmé, že ich prednášajúci zaujal. Milo ma prekvapili žiaci 8.D, ktorí výkladu porozumeli, hoci nie sú z triedy s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka. Veľmi aktívni boli naši piataci, najmä žiaci 5.A ohúrili množstvom správne formulovaných otázok. Bolo vidno, že ich úroveň znalosti jazyka je už teraz na dobrej úrovni a že sa na túto vzácnu návštevu svedomite pripravili. Na základe otázok sa mohli dozvedieť niektoré zaujímavé fakty. Pán Miller učil okrem Anglicka aj v Kanade a Afrike. Rozprávanie o afrických školách - chatrčiach väčšinu detí dojalo. Na Slovensku tiež pracoval pre Slovenský rozhlas, kde mal svoj vlastný internacionálny program. Aj preto Slovensko detailne pozná. Podľa neho je to nádherná krajina. Pridal vždy aj niečo zo slovenčiny, jeho obľúbené jedlo "drzkova a kapusnyca" alebo výrok "som zahorak" prítomných rozosmial. Dal nám aj niekoľko rád: máme si vážiť svoj život, lebo je len jeden, takisto mimoriadne dôležité je vzdelanie. Ja osobne si odnášam do života jedno jeho vyjadrenie . Na otázku piatačky, aký je jeho obľúbený deň odpovedal takto: "Taký nepoznám. Všetky moje dni sú obľúbené. Aj v pondelok zasvieti slnko alebo stretnem dobrého priateľa". Jeho veľké hobby sú veteránske autá, okrem taxíka vlastní športiak Morris Minor a nevynechá ani ich preteky. Tiež má rád vlaky a vláčiky (doma si plní detský sen v podobe obrovského modelu vláčikov), rád varí, venuje sa záhradke a cestuje po svete. Na otázku, kedy k nám zase príde, prisľúbil, že nás opäť niekedy navštívi. Budeme radi, pán Miller, we are already looking forward to your return visit! And thank You very much!

Aktívny obrázokAktívny obrázokAktívny obrázokAktívny obrázokAktívny obrázokAktívny obrázokAktívny obrázokAktívny obrázokAktívny obrázokAktívny obrázokAktívny obrázokAktívny obrázokAktívny obrázok

júl 2022
P U S Š P S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti