Aktívny obrázok „NESEPARUJ SA – SEPARUJ!“ - heslo, ktorým som začínala v týchto dňoch hodiny etickej výchovy. Zo začiatku nám význam týchto čarovných slov nebol úplne jasný, ale veľmi rýchlo sme pochopili, keď sme sa postavili pred novovzniknutú nástenku, ktorá sa objavila na chodbe školy .
Téma zaujala všetkých žiakov každého ročníka. Hodiny ETV sa premenili na diskusný krúžok. A veru, sama som bola prekvapená poznatkami, ktorými deti disponovali v tejto oblasti. Vedomosti o ochrane životného prostredia a potrebe separácie odpadu prezentovali vo svojich projektoch.

Stránky zošitov spestrili kresby s tématikou recyklácie odpadu. Súťažili v hľadaní zaujímavostí o triedení odpadu: vedeli ste napríklad, že PET fľaše sa dajú využiť recykláciou na výrobu dutého vlákna z ktorého sa vyrábajú vetrovky? Alebo že plechovka od piva (energetického nápoja ) sa v prírode rozkladá neuveriteľných 500 rokov?
Hodinu ETV prerušilo „smetiarske“ auto, ktoré zacúvalo na náš školský dvor. Z klubovne sme vyšli na balkón, aby sme boli priamymi svedkami odvozu smetí. Sledovali sme zručnosť zamestnancov, ktorí plnili auto komunálnym odpadom. Postupne vyprázdňovali čierne smetné nádoby. A tu zrazu ...
Zamestnanci firmy prisunuli modrý kontajner označený PAPIER a vysypali ho do ostatného komunálneho odpadu. S úžasom sme pozerali na počínanie „smetiarov“. Jeden so žiakov sa ticho spýtal: „Prečo???...“ A ja som šepotom odpovedala: „Neviem, deti....“

júl 2022
P U S Š P S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti